Testujeme mikropeach

Neodolala jsem velmi lákavé nabídce na Unuodesign, koupit mikropeach za 99 Kč metr. Ačkoli jsem neměla s tímto “funkčním plátnem” žádné zkušenosti, riskla jsem to a mám několik metrů doma. Není to žádné plátno, složením se jedná o 100 % PES, na omak je látka velmi lehká, skladná, splývavá, poddajná. Pro představu je poloviční oproti letnímu softshellu. Oproti softshellu se ale třepí a hůře se z ní šije. Okraje je určitě třeba začistit a dát si pozor, jak jde látka pod jehlu, můj šicí stroj s ní trochu bojoval.

A co z toho ušít? Okamžitě mě napadly klučičí kraťasy – bude to zároveň vynikající zátěžový test materiálu. Nastříháno a ušito podle střihu od Schnabeliny – jen jsem zkrátila nohavice. Na velikost 98 bylo potřeba cca 35 cm látky, čili náklady na ušití jedněch kraťas jsou dohromady  max. 50 Kč, a to včetně gumy do pasu. Pravda, když připočtete stuhu s hasičema, bude to asi krapet víc. Ale i tak – tohle šití se opravdu finančně vyplatí.  A díky hasičům jsou navíc tyto kraťasy Mikiho nejoblíbenější:

Od té doby, co mikropeach došel poštou a já kraťasy ještě ten den ušila, nenosí de-facto už žádné jiné. Materiál se kupodivu až tak nešpiní (na to, čím vším ten kluk proleze, jsem čekala, že budou vypadat vždy večer mnohem hůře). Neuvěřitelně rychle schnou – večer přeperete i v ruce, ráno jsou super suché. Když si je omylem počůra, uschly na sluníčku do pár minut. Ideální i na cestování nebo dovolené. Nic neváží – sbalím je téměř do dlaně, zaberou minimum místa. Čekala jsem, že se mikropeach brzo prodře, přeci jen je opravdu nešetří, ale kupodivu stále vše drží jak má. Už mám střiženo na další a svůj outdoorový šatník o mikropeach rozšířím taky. O jedny už škemrá i manžel – tak asi bude potřeba nakonec materiál ještě doobjednat. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.