Mikina Missy

Pokud nějaký střih opravdu hýbe světem těch, které mají šití oděvů jako hobby, tak je to střih s názvem Missy. Lze jej zakoupit na německých e-shopech (obdoba českého Fleru)
např. zde  a osobně si myslím, že jeho komerční úspěch spočívá zejména v tom, že výsledné modely jsou z pěkných látek, zajímavě nafocené a tak máte prostě pocit, že vám to bude jednoduše slušet. Střih má několik tisíc oblíbenců jen na DaWanda a tak to prostě láká, si podle něj taky na sebe mikinu ušít. Navíc je k dispozici ve verzi pro děti i dospělé a ta dětská verze je opravdu velmi roztomilá! Pokud se ale začtete do komentářů těch, které už mikinu ušily, znejistíte. Údajně střih nesedí, mikina je úzká, špatně proporčně navržená a podobně. No přiznám se, že mi to nedalo a musela jsem to samozřejmě taky vyzkoušet na vlastní kůži. Než jsem střihla do drahých látek, vyzkoušela jsem ji ušít ze starých trik, abych věděla, jestli je to opravdu se střihem tak nešťastné, jak se všude píše. Přičemž jsem si před samotným vykreslováním střihu ještě přeměřila míry a trochu žasla – ačkoli jsem taková poměrně konfekční velikost 34, tady mi vycházela velikost téměř 40. A ušitý model ze starých trik ve velikosti 40 mi opravdu sedí akorát.

Takže drahé kolegyně – moje rada zní. Pokud někde platí dvakrát měř a jednou řež, je to právě u tohoto střihu. Výsledný model jsem šila ze zahraničních úpletů (95 % bavlny, 5 % elastan), na sobě mám ušitý střih podle velikosti 40, sedí mi opravdu “tip top” – respektive je to příjemné tričko s dlouhým rukávem a kapucí. Na délku jsem si jej zkracovala, rukávy jsou obepnuté tak akorát ale pod něj už se mi vejde jen tričko s krátkým rukávem a jinak nic. Na mikinu např. z teplákoviny bych si ještě všude přidala několik centimetrů  navíc. Co je opravdu nevyhovující jsou průramky – doporučuji prodloužit, jinak by se mikina z teplákoviny špatně oblékala. Z úpletů je to tak na hraně. Jestli si ještě podle stejného střihu něco ušiju, tak rozhodně příště vypustím kapuci – čistě rolák bude mnohem efektivnější a ušetřím spoustu materiálu. V návodu doporučuje autorka šít kapuci z teplákoviny, aby lépe držela tvar, ale nechtěla jsem mít hodně velký kontrast materiálů vedle sebe. Do dětské mikiny se ani pouštět nebudu – elegantní oblouček v horní polovině zvládnu vystřihnout z jiných látek i podle jiných dostupnějších a hlavně lépe padnoucích střihů.

Použité materiály:
Červený úplet – Nani látky: www.nanilatky.cz
Tyrkysový vzorovaný úplet – Flextex: www.flextex.cz (původně z něj byly v plánu šaty, takže mi ho hodně zbylo, časem z něj určitě ušiju ještě parádu dětem)
Červenobílý proužkovaný úplet – Patchworkobchod: www.patchworkobchod.cz

PS: kdybyste potřebovaly ohledně tohoto střihu cokoli poradit (které díly jsou které a  podobně), tak mi neváhejte napsat!

Komentáře
  1. Marcela Videcká napsal:

    Je někde střih na mikinu česky,německy neumím

    • M. napsal:

      Je jen v němčině, ale můžu vám s tím ráda poradit! Ve střihu je i hodně obrázků, takže můžete šít jen podle nich.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.