Merino trička

S chladnými dny nastává asi u každé maminky revize dětského šatníku a příprava na zimu. A ta, která by pro své děti chtěla něco echt poctivě teplého, začne dřív nebo později pošilhávat po merinu. Jemňounká vlna v metráži, která se hodí na trička, legínky, nekouše na těle a v zimě je nenahraditelná. I dětská nošená trika z merino vlny nekoupíte z druhé ruky vůbec lacino a tak je jasné, že kdo si je zvládne ušít, šije si na děti sám. Opět jedna z kategorií, kdy se to šití vyplatí.
Zásobila jsem se merinem české výroby z Moraviatexu a střihla trika čtyři. Dvě putují kamarádce, dvě zůstanou u nás doba. Bohužel tyto české pletárny neprodává merino v délce dle přání, musíte toho koupit několik metrů a tak jsem zvolila neutrální barvu, kterou neodmítne ani kluk ani holka.

Počáteční investice do materiálu tak není úplně malá. A z merina je pouze ta část, která zahřívá přímo tělo, rukávy už jdou dětsky veselé, z bavlněného úpletu z elastanem. Aby triko bylo maximálně rostoucí, na konec rukávů dávám dlouhý náplet, spodní část trika jen obnitnuju na overlocku, příští zimu tam našiju ještě náplet a vydrží tak každému dítku triko dvě regulérní zimy.

 

Komentáře
  1. Petra napsal:

    Jak je na tom merino kvalitou? Zvažuji zda objednat z Moraviatex nebo sijemdetem. Děkuji

    • M. napsal:

      Nemám bohužel srovnání, kupuji jen ten z Moraviatex, nicméně děti chodí již druhou zimu v tričkách, která jsem šila vloni a stále jsou OK, co se vzhledu i stálosti tvaru týče.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.