Medvědí mikiny

Tohle je přesně ten kousek dětského šatníku, který horko těžko došijete za pět minut dvanáct, jste z něj nadšení ale pak prostě není prostor ho pěkně vyfotit. Jako malovala jsem si to v těch nejrůžovějších barvách – jak obě ty mikiny pověsím na dětská ramínka, na hezké pozadí, načančám to až to bude zavánět kýčem a budu se jimi chlubit. Houbelec. děti je sice mají už měsíc, ale jediných pár kloudných fotek mám z výletů nebo z letiště. A asi už to lepší nebude. Tak jdu s kůží na trh. Čili: vzala jsem zbytky teplákoviny s wellsoftem co jsem měla v syslírně. K tomu zbytky teplákoviny s medvědy. A osvědčený střih na mikinu se zipem a kapsami (protože zip teď u nás prostě frčí). A vyšlo to na centimetry. Uff. Děti mají opravdu teplé zapínací mikiny, které tahají od začátku března non-stop na sobě. Já jsem překvapená, jak pěkně kombinace žluté s tou šedou vypadá a Medunce sluší. Každému jsem šila o 2 velikosti větší, aby jim ještě tak aspoň rok vydržely.  No nejsou oba k sežrání?

Čili praktické info: materiál je z mé syslírny, asi už ti medvědi k sehnání ani nebudou. Šití nebylo časově ani tak náročné, za 3/4 dne by byly obě mikiny hotové (já se s nimi piplala navícekrát, podle toho jak byl prostor). Sama se musím pochválit za ty pruhované náplety, ty tomu dodaly opravdu šmrnc.

Střih mám z Makerist: https://www.makerist.de/patterns/ebook-sweatjacke-kinder
Je to jeden z těch střihů, které se opravdu vyplatí koupit, mikin jsem pro děti i příbuzenstvo našila podle něj už opravdu hodně a je krásně univerzální.

Průchodky a šňůrky jsem pořídila v brněnské galanterii. Kožené čtverečky pod průchodkama jsou našité na klasickém šicím stroji, do toho vražena průchodka, a je to. A šňůrka. Tu děti zbožňují – když hodně fouká, stáhnou si kapuci přes celý obličej a jsou happy 🙂

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.